Ymkje de Boer: Duets on Death
Ymkje de Boer (1966) maakt en zingt liedjes. Begonnen in de rockmuziek compneert ze ook vocaal werk voor koren en solisten, met en zonder muzikale begeleiding. In 2006 maakte zij zes duetten voor sopraan en alt met cello op gedichten van Emily Dickinson.
Op haar website schrijft ze:
“Dichteres Emily Dickinson heeft een heel eigen stem. Ik begrijp lang niet al haar gedichten (misschien ook omdat er veel religieuze bij zijn), maar er zijn er vele die ik prachtig vind. Haar fascinatie met de dood deel ik.
Ik heb veel gegrasduind en uiteindelijk voor deze zes gekozen, die ik op muziek zette en bij verschillende gelegenheden heb uitgevoerd met Miek Smilde op de altpartij en Heleen Wabeke op cello. We hebben de liederen alle drie in onze harten gesloten.”
De zes liederen zijn te beluisteren en te lezen op haar site ymkjedeboer.nl